Z czym kojarzy się zazwyczaj leczenie kanałowe? Z bolesnym zabiegiem i długotrwałym leczeniem. Niestety w opinii tej jest dużo prawdy - w powszechnym, tradycyjnym leczeniu praktykowane metody nie zawsze przynoszą oczekiwany skutek, a bywają bardzo uciążliwe. Na szczęście tendencje te ulegają znacznej poprawie. Zmiany jakie od paru lat zachodzą w endodoncji pozwalają zmienić ten zabieg w szybką, bezbolesną i co najważniejsze, skuteczną terapię. Nasza gabinet stomatologiczny uważnie śledzi i wprowadza nowoczesne sposoby leczenia kanałowego.

Mikroskopowe leczenie kanałowe jest wyjątkowo pomocną metodą, którą stosuje się w trudnych przypadkach. Daje możliwość wykonania bardzo dokładnego leczenia, dzięki któremu mamy gwarancję powodzenia. Te nowoczesne metody to również znaczne zwiększenie szybkości leczenia – nawet do jednej lub dwóch wizyt w gabinecie. To znaczna ochrona przed możliwością wystąpienia powikłań. Współczesne metody terapii endodontycznej są wspaniałą pomocą dla naszych pacjentów. Dzięki nim mogą zachować naturalne uzębienie oraz pozwalają na wykonanie uzupełnień protetycznych, które są estetyczne i naturalne.

W naszej klinice pracują lekarze, którzy dzięki szkoleniu u najlepszych specjalistów kraju i na świecie posiedli wiedzę i umiejętności na europejskim poziomie. Dzięki temu są w stanie wyleczyć zęby, które do tej pory były uważane za nieuleczalne i wyznaczone do usunięcia. Ponadto nasza gabinet stomatologiczny wyróżnia się stosowaniem nowoczesnego sprzętu, który dodatkowo ułatwia prawidłowy przebieg leczenia. Na przykład oferujemy leczenie przy wykorzystaniu mikroskopu, co nadal jest rzadko spotykane w gabinetach stomatologicznych. Ponadto wykorzystujemy endometr, mikrosilnik endodontyczny, koferdam, ultradźwięki oraz RTG cyfrowe. Po leczeniu zabezpieczamy zęby specjalnym, innowacyjnym preparatem, który chroni przed infekcjami wtórnymi (zawarte w nim nanocząsteczki srebra i złota zapobiegają rozwojowi bakterii).

Implanty

Gdy brakuje Ci jednego lub kilku zębów. Albo cierpisz na całkowite bezzębie. Właśnie w tych przypadkach najlepszym rozwiązaniem może okazać się leczenie implantologiczne