Invisalign to nowoczesny system, który umożliwia prostowanie zębów za pomocą przezroczystych zdejmowanych nakładek. Nakładki są wykonywane indywidualnie dla każdego pacjenta i dopasowane do poszczególnych etapów leczenia. Systematyczne noszenie i wymiana szyn doprowadza do osiągnięcia idealnego efektu leczniczego. Nowoczesna technologia pozwala na znaczne skrócenie czasu leczenia w porównaniu do tradycyjnych aparatów stałych.

Invisalign krok po kroku

Pierwszym etapem leczenia jest konsultacja specjalistyczna, na której lekarz prowadzący diagnozuje wadę, przedstawia możliwości lecznicze oraz zleca wykonanie dodatkowych badań np. zdjęć radiologicznych.

Po pełnej diagnostyce wykonywane są specjalne wyciski na podstawie których ustalany jest plan leczenia wraz z wizualizacją poszczególnych etapów i końcowego ustawienia zębów. Indywidualnie wykonane szyny tydzień po tygodniu zmieniają ustawienie zębów tak aby w jak najkrótszym czasie osiągnąć ich idealne ustawienie

Invisalign – alternatywa dla metalowych aparatów

Invisalign to innowacyjna metoda, która powstała, by leczenie ortodontyczne stało się bardziej komfortowe i estetyczne. Przezroczyste aparaty Invisalign składają się ze specjalnych przezroczystych alignerów, które służą do leczenia różnego rodzaju wad zgryzu. Technologia Align Technology, na podstawie której zostały zaprojektowane alignery, powstała w 1997 roku i do dzisiaj zyskuje wciąż coraz więcej zwolenników. Dzięki Align Technology, używane w leczeniu przezroczyste nakładki dopasowane są indywidualnie do zgryzu pacjenta, zapewniając jednocześnie komfort. Korzyści płynące z używania przezroczystych nakładek invisalign są widoczne od razu: wygoda w codziennym użytkowaniu, estetyka, możliwość zdjęcia nakładek w wyjątkowych sytuacjach. Jednocześnie aparat invisalign to gwarancja skutecznego leczenia.

Innowacyjne aparaty Invisalign
Niewidoczne

Prawie nikt nie zauważy, że prostujesz zęby.

Zdejmowane

Życie bez zakłóceń - od mycia i nitkowania zębów po jedzenie ulubionych potraw.

Szybkie

Leczenie nawet 50% krótsze w porównaniu do standardowych metod.

Sprawdzone

Ponad 5 milionów wyleczonych pacjentów.

Zobacz jak Twoje zęby mogą wyglądać po leczeniu Invisalign
WIDZISZ “WYNIK KOŃCOWY” ZANIM PODEJMIESZ DECYZJĘ

Odrzuć element domyślania się jak będzie wyglądać twój uśmiech i zobacz efekt leczenia już na pierwszej konsultacji.

KOMFORT

Nie trzeba zagryzać łyżki z lepką masą, jak w przypadku tradycyjnych materiałów wyciskowych.

PIERWSZY W KRAKOWIE SKANER iTERO

Skaner iTero jest najnowocześniejszym cyfrowym systemem skanującym, który eliminuje konieczność stosowania masy wyciskowej w ustach.

SZYBKOŚĆ & PRECYZJA

Dzięki naszemu skanerowi iTero, możemy cyfrowo rejestrować szczegółowy model 3D zębów i dziąseł. Proces ten jest nie tylko znacznie wygodniejszy niż stare wyciski oparte na masie, ale jest szybszy i może oferować lepszy kliniczny efekt końcowy.

Jakie są zalety Invisaling?

Przezroczyste aparaty invisalign są doskonałą alternatywą dla metalowych aparatów. Komfort, skuteczność, niewidoczność to główne cechy invisalign. Dzięki temu, że są one praktycznie niewidoczne, wpływają pozytywnie na komfort pacjenta objętego leczeniem invisalign - nakładki nie przeszkadzają w codziennym życiu zawodowym czy prywatnym. Dodatkowo - invisalign nie podrażnia jamy ustnej, dzięki temu jest wygodniejszy w użyciu niż zwykły aparat metalowy.

Porównanie Tradycyjny metalowy aparat Invisaling
Wyjmowanie Nie W każdej chwili
Wygląd Widoczne metalowe zamki i druty Przeźroczysty, praktycznie niewidoczny
Czas leczenia Noszony 24/7, średnio 2 lata Noszony 22 godziny dziennie, średnio 6-18 miesięcy
Mycie zębów Czasochłonne mycie przestrzeni pomiędzy zamkami, utrudnione nitkowanie Bezproblemowe po zdjęciu nakładek
Wizyty kontrolne u ortodonty Co 3-4 tygodnie Co 4-6 tygodni
Jedzenie Problem z twardym pokarmem oraz klejącym. Resztki jedzenie łatwo zalegają na aparacie Dowolność
Podrażenienia jamy ustnej Podrażnienia dziąseł spowodowane kontaktem z twardymi zamkami i drutem Brak

Implanty

Gdy brakuje Ci jednego lub kilku zębów. Albo cierpisz na całkowite bezzębie. Właśnie w tych przypadkach najlepszym rozwiązaniem może okazać się leczenie implantologiczne