Braki w uzębieniu to ubytek, który może sprawić dużo dyskomfortu. Nawet jeśli nie jest on widoczny z zewnątrz, to może stanowić przeszkodę w gryzieniu pokarmów. Brak nawet jednego zęba odsłania również delikatne dziąsło, które jest narażone na uszkodzenia. Taki stan łatwo może doprowadzić do choroby dziąseł lub całej jamy ustnej. Z pomocą przychodzą implanty. Stanowią doskonałą alternatywę dla leczenia protetycznego.

W naszym gabinecie z powodzeniem stosuje się implanty. Są doskonałym uzupełnieniem naturalnego uzębienia. Metodę tę stosuje się również w przypadku bezzębia. Ważną zaletą implantów, wyróżniającą ją z metod leczenia protetycznego, jest brak konieczności szlifowania sąsiadujących zębów.

Na jakiej zasadzie montuje się implanty? Zamocowane w dziąśle zastępują dotychczasowy korzeń zęba i mogą zapobiegać zanikaniu kości. Następuje zrośnięcie się implantu z kością, a na jego podstawie stomatolog może przeprowadzić następne fazy zabiegu. Należą do niego: wstawienie korony, mostu lub protezy.

Nasi pacjenci mogą liczyć na pełną opiekę podczas trwania całego procesu leczenia oraz później, w trakcie gojenia po wszczepieniu implantu.

Z czego składają się implanty stosowane w naszej klinice? Najważniejszym komponentem jest tytan – dzięki swoim właściwościom potrafi skutecznie złączyć się z kością. Ponadto cechuje się wyjątkową wytrzymałością co daje gwarancję dożywotnej trwałości. Leczenie implantologiczne daje wspaniały efekt wizualny – ząb po leczeniu wizualnie niczym nie różni się od pozostałych, naturalnych. Jego funkcjonalność także pozostaje niezmieniona. Implanty mogą być poddawane takim samym naciskom co naturalne zęby.

Leczenie implantami jest doskonałą inwestycją. W pierwszej chwili cena zabiegu może się wydawać wysoka, ale warto myśleć perspektywicznie. W dłuższym czasie okaże się, że możemy zaoszczędzić i mamy gwarancję pięknych i trwałych zębów. Tym bardziej, że ryzyko ewentualnych powikłań jest wyjątkowo niskie – kłopoty z osteointegracją (odrzucenie wszczepu przez kość) występuje tylko u 3% pacjentów objętych leczeniem. W takim wypadku występuje konieczność ponownego przeprowadzenia zabiegu. Jednak jest to niewielkie zagrożenie i pacjenci nie rezygnują z zabiegu z tego powodu, ponieważ chcą ponownie móc cieszyć się pięknym uśmiechem i zdrowym uzębieniem.

Jeśli więc szukają Państwo szybkiego i skutecznego sposobu na wyeliminowanie braków w uzębieniu – zapraszamy! Po zgłoszeniu się do dr Łukasza Malana będą Państwo mogli uczestniczyć we wstępnej konsultacji, a następnie otrzymać szczegółowe informacje o kolejnych krokach poprzedzających wszczepienie implantu. Pacjenci z Krakowa oraz z całego okolicznego regionu już dziś mogą zainwestować w nowe, lepsze życie pozbawione dyskomfortu oraz kompleksów.