Każdy marzy o pięknym, nieskazitelnie białym uśmiechu. W związku z tym staramy się regularnie dbać o czystość jamy ustnej. Niestety czasami zdrowe i białe zęby nie wystarczają by w pełni cieszyć się pięknym uśmiechem. Posiadanie wady zgryzu, skrzywień w uzębieniu może skutecznie przeszkadzać w cieszeniu się z bieli zębów. Niestety takie wady mogą wpływać negatywnie na samoocenę i samopoczucie danej osoby. Dlatego zamiast pogodzić się z takim stanem rzeczy, lepiej skorzystać z pomocy specjalisty. Skuteczne narzędzia, które mogą pomóc oferuje ortodoncja. Nowoczesne rozwiązania i stale udoskonalane metody przynoszą naprawdę spektakularne efekty, których wynikiem są równe, zdrowe zęby. To szansa, z której warto skorzystać by spełnić swoje marzenia.

Centrum Stomatologii Estetycznej i Imlantologii Estetyka Uśmiechu Malan posiada specjalność w dziedzinie jaką jest ortodoncja. Zapraszamy więc mieszkańców Krakowa oraz okolic do zatroszczenia się o swoje uzębienie i skorzystać z pomocy naszych specjalistów. Pomogą oni tak poprawić stan twoich zębów, żeby piękny uśmiech nie był już tylko marzeniem. Warto zdecydować się na ten krok niezależnie od wieku. Możliwości jakie oferuje dzisiejsza ortodoncja pozwalają skutecznie leczyć nawet osoby w dojrzałym wieku. Dlatego mamy pewność, że każdy może skorzystać z naszego specjalistycznego i nowoczesnego leczenia ortodontycznego.

Jak wygląda leczenie korzystające z metod ortodoncji? Dzieli się ono na dwa etapy. Podczas pierwszego podejmuje się aktywnie wysiłki, by osiągnąć prawidłowe ustawienie zębów. W drugim, retencyjnym, korzysta się z metod podtrzymujących osiągnięte ustawienie. Konkretny przebieg leczenia jest dobierany pod względem wieku pacjenta. Na przykład dzieciom najczęściej zaleca się noszenie aparatów ruchomych – korygują nadmierne wychylenie zębów do przodu lub do tyłu. Żeby noszenie aparatu było dla dziecka atrakcyjniejsze są dostępne lekkie modele o najróżniejszych, wręcz bajkowych kolorach. Dziecko może wybrać taki, jaki mu się najbardziej spodoba. Aparaty ruchome mają jednak jedno ograniczenie o którym warto pamiętać – nie są w stanie obracać ani przesuwać zębów. Do tego zadania nadaje się aparat stały. Jednak ten najczęściej rekomenduje się osobom dorosłym.

Warto już od możliwie najwcześniejszych lat dbać o zdrowy zgryz. Nie tylko z estetycznych powodów, ale też ze względu na własne zdrowie. Wada zgryzu może nieść za sobą naprawdę poważne konsekwencje. Jeśli więc widzisz problemy z odpowiednim ustawieniem zębów nie wahaj się udać do specjalisty na konsultację, a w razie potrzeby podjąć leczenie. Profesjonalną pomoc uzyskasz w naszej klinice. Zapraszamy wszystkich pacjentów, nie tylko z województwa małopolskiego, do wizyty w Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Estetyce Uśmiechu Malan – miła atmosfera, doświadczony zespół specjalistów oraz nowoczesne technologie pomogą ci szybko i przyjemnie osiągnąć perfekcyjny uśmiech.

Implanty

Gdy brakuje Ci jednego lub kilku zębów. Albo cierpisz na całkowite bezzębie. Właśnie w tych przypadkach najlepszym rozwiązaniem może okazać się leczenie implantologiczne